5 najlepszych aplikacji dla podróżujących kamperem

Aktualności | | 08.04.2021
5 najlepszych aplikacji dla podróżujących kamperem

Reklama

Poznaj 5 aplikacji, dzięki którym Twoja podróż kamperem przebiegnie sprawnie i bezpiecznie!

Wyobrażacie sobie czasy, gdy kiedyś podróżowano wyłącznie z mapą w formie papierowej, bez dostępu do internetu i nawigacji? To dopiero przygoda- czasem niemile zaskakująca!

Na szczęście dzisiejsze technologie pozwalają nam zaplanować podróż od A do Z bez zbędnego stresu i utraty czasu. Oto nasze propozycje!

1. Nawigacja

Na rynku dostępnych jest wiele nawigacji - zarówno tych tradycyjnych i w formie aplikacji na telefon. Wersje podstawowe aplikacji są zazwyczaj darmowe lub można przetestować za darmo przez określoną ilość dni. Oto przegląd kilku najpopularniejszych nawigacji i aplikacji stosowanych przez właścicieli kamperów / przyczep kempingowych:
 
  • SYGIC Truck - to aplikacja dedykowana m.in. dla przyczep kempingowych - cieszy się dobrymi opiniami pośród użytkowników. Jej pełna wersja to koszt około 70€ za dożywotnią licencję, choć napotkałam się również na kody aktywujące na allegro w znacznie niższej cenie. Apka działa w trybie offline. Pokazuje mapy 3D z ograniczeniami dla pojazdów gabarytowych. Czas podróży wyliczany jest na podstawie danych pojazdu (m.in. wagi). Pozwala zaplanować trasę z wieloma przystankami. Dodatkowo pokazuje też ograniczenia prędkości i fotoradary oraz ruch w czasie rzeczywistym.
  • IGO Truck - to tradycyjna nawigacja do przyczepienia na szybę. Jej koszt na allegro waha się średnio od 300 zł do 600 zł (w zależności od modelu). Igo Truck oferuje dożywotnio aktualizowane mapy.
  • TomTom Truck - to jedna z droższych tradycyjnych nawigacji dostępnych na rynku - jej koszt to ok. 1600 zł. Nawigacja z aktualizowanymi mapami, działającymi również w trybie offline. Dodatkowo pokazuje ruch w czasie rzeczywistym i alerty o fotoradarach.
  • Maps.me - aplikacja działająca również w trybie offline. Oprócz aktualizowanych każdego dnia map, znajdziecie tu wyszukiwarkę atrakcji turystycznych czy też noclegów.
  • Google Maps - to najpopularniejsza aplikacja, ale niekoniecznie dobra dla kamperów - nie pokazuje dróg dla pojazdów gabarytowych. Wymieniamy ją tylko dlatego, że dzięki tej apce widzimy aktualny ruch na drodze.

2. Park4night


To absolutny MUST HAVE jeśli chodzi o podróżowanie kamperem. Znajdziesz tu w zasadzie wszystko, co prawdopodobnie przyda Ci się na trasie - parkingi, miejsca noclegowe (w tym również te "na dziko"). Znajdziesz w niej wiele przydatnych informacji, np. na temat zrzutu nieczystości, dostępu do wody czy też prądu.

3. Campercontact

Holenderska aplikacja stworzona z myślą o wyszukiwaniu miejsc na postój przyczepą kempingową lub kamperem. Znajduje się w niej spora baza kempingów z opisami i kontaktami oraz autentycznymi opiniami gości. Wersja podstawowa jest bezpłatna.

4. Stayfree
Świetna aplikacja do szukania miejsc noclegowych na całym świecie, w tym zawierająca dzikie miejsca kempingowe, miejsca parkingowe, RV-parki i kempingi. Fajne jest to, że wszystkie miejsca wrzucają użytkownicy aplikacji, wraz z ich opisami i zdjęciami.

5. Tłumacz google
Ta apka przydaje się w wielu miejscach - szczególnie tam, gdzie na pewno nie dogadasz się w żadnym innym języku, niż język ojczysty danego miejsca.
 
Nie zapominajcie też o nas - na CampRoad znajdziecie wiele przydatnych informacji i wyszukiwarkę kempingów!

Reklama

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.