7 dni Sardynia kamperem – to prawie pewny plan na udane wakacje.

Przewodniki | Włochy | 04.04.2021
7 dni Sardynia kamperem – to prawie pewny plan na udane wakacje.

Reklama

Nie możesz twierdzić że znasz Włochy, nie będąc na Sardynii kamperem. Podróże malowniczymi drogami wzdłuż jej pięknego wybrzeża, liczne groty, cudne plaże i miasteczka sprawiają że to miejce zachwyca praktycznie każdego. Przeznacz na podróż minimum 7 dni, aby się zakochać.

Podróże kamperem po Sardynii są bardzo przyjemne dzięki bardzo dobrej infrastrukturze.

Zaczynamy w Olbii i kierujemy się do Zatoki Orosei.

Trasa : z Olbii 110 km
Czas na zwiedzanie: rekomendujemy 2-3 dni
Gdzie jeść:

 • Ristorante Pizzeria de Mario
 • Ristorante Pizzeria la Veranda
Kemping: Cala Gonone Camping Sardynia ( Zacienione miejsca kempingowe)


Położaona na wschodnim wybrzeżu Sardynii Zatoka Orosei jest jednym z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Linia brzegowa jest po prostu niesamowita i obejmuje dziesiątki ukrytych zatok, jaskiń z naturalnymi grotami i niesamowitymi plażami, które możesz odkrywać na swojej trasie po Sardyni.

Koniecznie odwiedź miasta Orosei lub Cala Gonone, aby dołączyć do wycieczek łodzią, które oferują codzienne jesy wzdłuż wybrzeża i zatrzymaj się wśród skalistych jaskiń i zacisznych zatok, do których możesz dotrzeć tylko drogą morską lub ścieżkami trekkingowymi.

Miłośnicy historii z pewnością zechcą odwiedzić stanowiska archeologiczne, takie jak Serra Orrios i Tiscali, tajemnicze kompleksy Narughi, których nikt nie jest pewien, do czego były wykorzystywane. Su Gorroppu, jeden z najgłębszych kanionów w Europie, jest również obowiązkowym punktem wycieczki po Sardynii.
Następnie są słynne jaskinie Blue Marino, które są zbudowane ze stalagmitów błyszczących w wodzie. Jeżeli przyjdzie ci ochota na plażowanie, w Zatoce Orosei, włącz do swojego planu podróży takie miejsca, jak:

 • Cala Mariolu
 • Cala Sisine
 • Cala Goloritzè
 • Cala Biriola
 • Cala Fuili
 • Cala Luna

Romantyczne chwile i relaks w Bosa

 
Trasa : z Orosei 130 km
Czas na zwiedzanie: rekomendujemy 2-3 dni
Gdzie jeść:
 • Trattoria Sa Nassa
 • Cossu Giovanni
Kemping: Obszar Sosta Canper di S'Abba Druche ( Niedrogo i blisko plaży)
Parking dla kamperów: Kamper Parcheggio Bosa (Cichy nocny - bez serwisu)

Położone na pięknym wybrzeżu zachodniej Sardynii, Bosa to wspaniałe miasto o romantycznym uroku. Od imponujących pałaców z dużymi balkonami i pastelowych domów ułożonych na brukowanych ulicach po zielone doliny i skaliste wzgórza, Bosa to spokojne miejsce, w którym czas się zatrzymuje.

Historyczna dzielnica jest domem dla średniowiecznych uliczek z uroczymi fasadami, kamiennymi schodami i słynnym kościołem Niepokalanego Poczęcia.
Życie tutaj toczy się wolno. Lokalnego rybaka można zobaczyć nad piękną rzeką Temo, podczas gdy turyści udają się do oszałamiającego zamku Malaspina, a młode rodziny na pobliską plażę Bosa Marina.


W małym miasteczku Bosa znajduje się również zabytkowy most Ponte Vecchio of Bosa, uznawany za jeden z najpiękniejszych mostów we Włoszech. Aby jak najlepiej wykorzystać swoją podróż po Sardynii, odwiedź Park Morski Capo Marrargiu i podziwiaj różne gatunki ptaków.

Zwiedzanie Alghero

 
Trasa : z Bosa 50 km
Czas na zwiedzanie: rekomendujemy 2 dni
Gdzie jeść:
 • Al Vecchio Mulino
 • Ristorante La Lepanto
Gdzie się zatrzymać: Camping Village Kaguna Blu (Niedrogo, blisko Fertilia)
Parking dla kamperów: Piazzale della Pace (Przy przystani - mnóstwo miejsc parkingowych)

Położone na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy i łatwo dostępne z wioski Bosa kamperem, Alghero jest jednym z najpiękniejszych średniowiecznych miast na wyspie. To pozycja obowiązkowa podczas każdej wycieczki po Sardynii.

Główną atrakcją jest tutaj historyczne centrum w stylu gotyckim, gdzie podróżni przyjeżdżają, aby podziwiać piękno historycznych zabytków, takich jak katedra Santa Maria, XIV-wieczny kościół San Francesco i Pałac Guillot.


Spodziewaj się, że znajdziesz wiele placów z kawiarniami, a także dziesiątki restauracji, takich jak Ristorante Mabrouk i Al Vecchio Mulino, w których można spróbować autentycznych lokalnych specjałów.

Poniżej historycznego centrum nowoczesna marina wita turystów na wakacjach czarterowych. Wybierz długie nadmorskie schody lub łódkę z portu do bajecznej Groty Neptuna, dużego jeziora ze słoną wodą ze stalaktytami i stalagmitami.

Z miasta duchów do Sassari

 
Trasa : z Alghero 50 km
Czas na zwiedzanie: rekomendujemy 2 dni
Gdzie jeść:
 • il Giamaranto
 • Spaghettoria S'Artea
Gdzie się zatrzymać: Kemping Golfo Dell'Asinara Sorso (Niska Cena - 5 minut jazdy od Porto Torres )
Parking dla kamperów: Piazza Mosignor Arcangelo (50 Miejsc - w Centrum)

Znane z neogotyckiego Piazza d'Italia i barokowej katedry, Sassari jest drugim co do wielkości miastem na Sardynii. Spaceruj urokliwą ulicą Corso Vittorio Emanuele II, aby podziwiać jedne z najstarszych domów na wyspie, których historia sięga XVI wieku.

Aby odkryć imponujące zbiory archeologiczne, w tym rzymskie artefakty i brąz nuragijski, udaj się do Museo Nazionale Sanna.


Pobliskie miasto duchów Argentiera znajduje się w niewielkiej odległości od Sassari, co czyni je doskonałym dodatkiem do planu podróży. To miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest domem dla wielu opuszczonych kopalń, aw pobliżu znajduje się kilka zacisznych plaż.

Aby zakończyć podróż po Sardynii z podmuchem, odwiedź malownicze miasteczko Castelsardo. Najbardziej znane ze swojego starożytnego zamku, ładnych piaszczystych plaż i kilku (naprawdę dobrych) hoteli spa, w tym miejscu znajduje się również jedna z najbardziej niesamowitych formacji skalnych na wyspie o nazwie Roccia dell 'Elefante.

 
 1. Nie masz swojego kampera - wynajmij go - mamy najlepsze oferty w Polsce - TUTAJ
 2. Będąc gdziekolwiek kempingu szukaj na naszym portalu TUTAJ

Reklama

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.