A może jednak do Włoch?!? RIVIERA ADRIATYKU (MKMhobby)

Wasze relacje | Włochy | 20.05.2021
A może jednak do Włoch?!? RIVIERA ADRIATYKU (MKMhobby)

Reklama

W październiku roku 2019 staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami przyczepy kempingowej, od zawsze uwielbialiśmy podróżować.
 
Wybieraliśmy przeróżne kierunki te dalekie i te bliskie.
Niestety pewne okoliczności sprawiły, że kontynuowanie naszej pasji stanęło pod znakiem zapytania, z pomocą przyszedł karawaning.
Po zakupie przyczepy zdecydowaliśmy się wybrać do Włoch, wszyscy wiemy jak wyglądał początek roku 2020, nasze plany wydały się niemożliwe do spełnienia.
Szczęśliwie posiadanie domu na kółkach sprawia, że nie musimy robić konkretnych założeń, możemy iść na żywioł.
Więc czekaliśmy...

Nadszedł termin wyjazdu, Europa się otworzyła, nasz zaplanowany kierunek również.
Wszyscy nasi bliscy odradzali, bo przecież tam było bardzo źle i będziemy się tylko narażać.
A my myśleliśmy, no właśnie było, poza tym, mamy gdzie mieszkać, przygotować jedzenie. Jesteśmy cudownie samowystarczalni. Pojechaliśmy, pierwszy i podstawowy kierunek naszej podróży to Wenecja, jeśli macie ochotę pozwiedzać ją z nami zapraszamy na film TUTAJ

Po spędzeniu cudownych chwil w Serenissimie ruszyliśmy dalej, teraz już tak bardziej bez celu, w zgodzie z zasadą gdzie nas oczy poniosą.
Zatrzymaliśmy się na campingu Adria w miejscowości Casalborsetti, jest to dobra baza wypadowa dla zwiedzania okolicy. Camping jest oddalony 500 metrów od plaży z bardzo dobrą infrastukturą, klikając TUTAJ możesz go zobaczyć.

W pobliżu znajduje się miejscowość Comacchio, nazywana małą Wenecją, faktycznie do złudzenia przypomina miniaturkę tego legendarnego miasta.

Comacchio zostało założone w antyku na 300 piaszczystych wyspach. W średniowieczu wielokrotnie najeżdżane i burzone przez Wenecjan. W tej chwili otoczone jest prawie z każdej strony przez ląd, laguna uległa wysuszeniu. Przez zabytkową część miast przepływa kanał (il canale di Comacchio), a sztandarowym produktem tej miejscowości jest węgorz, sprzedawany i podawany właściwie na każdym kroku. Najbardziej niezwykła budowla to Trepponti, most łączący trzy kanały, wygląda naprawdę spektakularnie. Klikając TUTAJ możesz zobaczyć to wyjątkowe miasto i jego atrakcje.
 

Niedaleko miasteczka znajduje się rezerwat rozlewiska rzeki Pad, w którym swój dom znalazły flamingi, wybraliśmy się na wycieczkę, żeby pooglądać te piękne ptaki, zapraszamy z nami TUTAJ

Włoskie wybrzeże Adriatyku to nie tylko Wenecja ale również mniej znane miejsca zdecydowanie godne polecenia.


Cudownych podróży życzy
MKMhobby
 

Reklama

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.