Canoo Pickup Truck – to nie prototyp – rusza przedsprzedaż EV w wersji turystycznej

Motoryzacja | | 14.03.2021
Canoo Pickup Truck – to nie prototyp – rusza przedsprzedaż EV w wersji turystycznej

Reklama

Firma Canoo to amerykański producent elektrycznych samochodów użytkowych. Pewnie nie pisalibyśmy o niej gdyby nie zapowiadany projekt pickupa który będzie również w wersji turystycznej, typu kamper. Jesteśmy ciekawi czy wynajęlibyście takiego kampera na wakacyjną przygodę.

Elektryczne serce i moc 600 koni w pojeździe turystycznym?

Zamówienia w przedsprzedaży mają rozpocząć się w drugim kwartale tego roku, a pierwsze wersje samochodu mają wyjechać na drogi na początku 2023 r. Canoo Pickup Truck będzie dostępny z napędem tylko na tylne lub na wszystkie koła z dwoma silnikami elektrycznymi. Najmocniejsza wersja ma maksymalną moc 600 koni mechanicznych. Ten elektryczny mały kamper będzie miał również zasięg do 370 `km co pozwoli na spokojne planowanie nieco dalszych wypadów za miasto.

Elektryczny „kamper” z aspiracjami terenowymi.

Canoo kamper jak wynika ze zdjęć ma aspiracje „terenowe”. Oświetlenie dookoła samochodu które może się przydać podczas biwakowania z daleka od cywilizacji, lub przemierzania miejsc z dala od drogi. Praktyczne gniazdka elektryczne na zewnątrz pojazdu. Terenowe opony i napęd na cztery koła.

W wersji turystycznej widzimy pełną zabudowę przestrzeni ładunkowej, w której pewnie można zchować pełny węzeł kuchenny i socjalny potrzebny podczas biwakowania. Na bagażniku dachowymi widzimy namiot z modułowym łóżkiem.

Ciekawi jesteśmy czy wyruszylibyście takim pojazdem na wakacyjną przygodę.

Reklama

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.