Czym poziomujecie swojego kampera ? Zobacz najlepsze znane mi systemy.

Poradniki | | 26.03.2021
Czym poziomujecie swojego kampera ? Zobacz najlepsze znane mi systemy.

Reklama

Kiedy jedziesz na kemping, przy ustawieniu swojego kampera lub przyczepy musisz zadbać o kilka rzeczy. Jedną z ważniejszych dla komfortu spania jest odpowiednie wypoziomowanie twojego kampera. Nie jest komfortowe kiedy śpiąc masz głowę ustawioną w dół, lub co gorsza w trakcie nocy zsuwasz się z łóżka…

Dostępne systemy do poziomowania

Na rynku mamy dostępne kilka systemów do poziomowania kampera. Najprostrzym i najtańszym jest system najazdowych klinów. W tym rozwiązaniu sprawa jest prosta – podkładasz kliny pod koła i najeżdżając na nie wyrównujesz poziom. Kiedy będziesz wiedział że jest równo ? tutaj możliwości jest wiele – poziomica na stole – szklanka z wodą – piłka która jest puszczona wolno w pojeździe. No dobra każdy ma swój – ostatnio znalazłem nawet aplikację która wydaje się rozwiązaniem na miarę XXI wieku. Wracając do klinów ich cena jest zdecydowanie najlepsza względem następnych systemów które ci pokażemy. Takie kliny kupisz już za kilkadziesiąt złotych. (70 -130)

Rozwiązanie poziomujące na miarę XXI wieku

Jeżeli twój kamper kosztuje 500 tyś i więcej to pewnie nie przerazi cię cena, alternatywnego rozwiązania do poziomowania kampera. To automatyczny mechanizm, do poziomowania hydraulicznego z żyroskopowym systemem poziomowania. Jak to działa ? przyjeżdżasz na kemping wciskasz jeden guzik, a twój kamper ustawia się samodzielnie. Zawsze kiedy jestem na kempingu, a ktoś w taki sposób poziomuje swój pojazd – robi to wielkie wrażenie i skupia oczy widzów. Taka przyjemność kosztuje kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Czy warto ?

Alternatywny system poziomowania kampera - kiedy masz dość klinów.

Kiedy nie chcesz korzystać z klinów, a rozwiązanie za kilkanaście tysięcy nie koniecznie mieści się twoim budżecie powinny cię zainteresować poduszki typy Flat-jack. Jak to działa ? Najeżdżasz kamperem na nienapompowaną poduszkę po czym już z poza kabiny kampera pompujesz ją uzyskując pożądaną pozycję. Poduszki dą dostosowane do obciążenia 6T, a za ich pomocą możesz uzyskać różnicę poziomów nawet 12cm. Cena ? około 100 Euro
link do takiego systemu znajdziesz Poduszka pneumatyczna do poziomowania


To czym będziesz od dzisiaj poziomował kampera ? Ja zostaję przy tradycyjnych klinach, pomimo że jest to najmniej komfortowy sposób, co motywuje mnie aby szukać jak najbardziej równej parceli na kempingu.

Reklama

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.