Jak kupić pierwszego kampera

Poradniki | | 31.01.2021
Jak kupić pierwszego kampera

Reklama

Istnieje kilka różnych modeli kamperów i jeszcze więcej marek, oraz modeli. Jeżeli czujesz się zagubiony to postaramy się wskazać ci kierunek. Kupno kampera to wielkie wydarzenie i wydatek, dlatego warto przemyśleć taki zakup. Kiedy kupujesz pojazd nowy, albo prawie nowy warto odwiedzić np. targi kamperowe organizowane w Polsce w Poznaniu albo Nadarzynie. Można tam zobaczyć na żywo wiele modeli i wyrobić sobie zdanie. Można oczywiście odwiedzić dealerów i przymierzyć się do pojazdów.

Wypróbuj zanim kupisz

Ale co jeżeli decyzję podjąłeś na podstawie ogólnej mody na karawaning ? może warto sprawdzić czy taka forma podróżowania jest dobra dla ciebie - drugiej połówki czy nawet twoich dzieci.

Masz w tym momencie jedną opcję, którą osobiście polecamy - wynajem kampera.
 
Na polskim rynku jest mnustwo wypożyczalni które oferują różne pojazdy kempingowe, dzięki czemu nie tylko będziesz mógł się przekonać czy karawaning jest dla ciebie, ale również czy typ samochodu kempingowego jest idealny na twoje potrzeby. Kiedy wróciłeś z wyjazdu wypożyczonym kamperem i zakochałeś się w tej formie podróżowania to jest to dobry moment na rozpoczęcie poszukiwań kampera. W tym celu możesz wykorzystać OLX, otomoto czy naszą stronę w której (zakładka GIEŁDA) znajdziesz kilkaset propozycji pojazdów do sprzedania.

Zasady bezpiecznego zakupu kampera

Ofert na rynku jest wiele i każdego roku będzie ich więcej. Kupno samochodu osobowego może ci być znane po pewnie robiłeś to już kilka razy, ale kamper to dla ciebie coś nowego.

 
  1. Podobnie jak przy zakupie samochodu osobowego powinieneś sprawdzić jego historię bezwypadkową.
  2. Stan techniczny pojazdu i jego jednostki napędowej sprawdzisz w każdym autoryzowanym serwisie danej marki. Pomimo że samochód ma zabudowę kempingową jego konstrukcja mechaniczna to nic innego jak seryjny FORD, FIAT, Citroen itd...
  3. Stan zabudowy - tutaj musisz sprawdzić czy samochód nie ma jakiś rozszczelnień na zabudowie przez które mogła by się dostawać do środka woda. Jedną z najgorszych rzeczy jaka może cię spotkać to właśnie wilgoć w kamperze. Obejrzyj pojazd dokładnie.
  4. Sprawdź czy działają wszystkie pompy wody w kamerze.
  5. Sprawdź czy działa lodówka, klimatyzacja, antena SAT - za te wyposażenie płacisz i musi być sprawne.
  6. Na końcu sprawdź czy pojazd nie ma wad prawnych: - czy nie jest zgłoszony jako kradziony ( zrobisz to podając VIN na komisariacie Policji) - czy nie jest zastawiony kredytem (zrobisz to w Sądzie w dziale Zastawów) Jeżeli wszystko zrobiłeś - koniecznie zrób jazdę próbną. WAŻNE - taka jazda nie powinna odbywać się tylko po autostradzie ale również po bezdrożach, aby zobaczyć jak zachowuje się zabudowa w trakcie podróży po nierównościach.

Reklama

Kamper

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.