Jak zorganizować wakacje z psem na campingu?

Poradniki | Polska | 04.03.2021
Jak zorganizować wakacje z psem na campingu?

Reklama

Każdy kto posiada psa, doskonale wie, że to ważny członek rodziny. To najwierniejszy przyjaciel i powiernik, który w smutku czy w radości, zawsze jest przy nas. Kiedy zatem przychodzi czas wakacji, nierzadko pojawia się dylemat, komu zaufać i powierzyć opiekę nad pupilem.

 
Dla wielu osób przyczepa kempingowa lub kamper to zatem najlepsza opcja na wakacje z psem. Doskonale wiemy, że nie wszystkie hotele i inne obiekty chętnie przystają na zorganizowanie noclegu dla naszego pupila. Powodem niepotrzebnego stresu dla zwierzaka jest również podróż samolotem. Rozwiązaniem wielu problemów związanych z pozostawieniem psa na okres wakacji zaufanej osobie, czy też znalezienia odpowiednich warunków dla naszego przyjaciela, jest urlop na kempingu w przyczepie kempingowej lub kamperze. Ponieważ jest to opcja dla całej rodziny i na szczęście nie trzeba z niej wykluczać zwierząt domowych, warto zastanowić się, jak zorganizować taki wypoczynek.

Jak przewozić psa w kamperze?

Przepisy nie są uregulowane, zatem najlepiej dostosować metodę przewozu psa do jego potrzeb. Mniejsze psiaki mogą być przewożone w specjalnych transporterach, a większe – w klatkach. Dla spokojnych zwierząt, dobrym rozwiązaniem jest mata. Psiaka siedzącego na macie można przypiąć specjalnymi pasami; dzięki temu pozostanie bezpieczny podczas jazdy, a poza tym pasy ograniczą nieco jego ruchliwość.

Pamiętajmy o tym, że niezależnie od tego, dokąd podróżujemy, pies powinien być zawsze zabezpieczony, by nie ograniczał nam widoczności. Jeśłi przewozimyu psa w bagażniku, również musimy zadbać o jego bezpieczeństwo. Zwrócić należy uwagę na to, czy w przypadku ostrego hamowania pies nie zostałby przygnieciony walizką czy ciężkim bagażem.
 
Nie wszystkie psy lubią podróżować, dlatego warto przyzwyczajać zwierzę do jazdy samochodem już od pierwszych miesięcy - najlepiej robić to stopniowo. Na początku wystarczy po prostu spokojnie wsadzić go do samochodu i pozwolić mu zapoznać się z nowym terenem. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj zwierzaka w nagrzanym samochodzie bez opieki. Pamiętaj, że psiak może mocniej reagować na wysokie temperatury i już kilka minut w zamknięciu wystarczy, by zwierzę przegrzało się i dostało udaru słonecznego. Jeśli robisz przerwę na postój, koniecznie wypuść psiaka z samochodu – on też powinien rozprostować nogi i pobiegać na świeżym powietrzu.

Pies na kempingu – jakie są zasady?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że pies nie powinien biegać luzem, nawet jeśli przebywa na ogrodzonym polu - na kempingu mogą przebywać inne zwierzęta. Biegające samopas zwierzęta mogą budzić dyskomfort u innych osób, a przecież każdy ma prawo do prywatnego wypoczynku. Ponadto Twój pupil musi być zaszczepiony przeciw wściekliźnie. Polecamy również dokładną lekturę zasad obowiązujących na poszczególnych kempingach. Wiele pól kempingowych przyzwala na obecność zwierząt pod warunkiem, że będą nie tylko na smyczy, ale i w kagańcu (nawet jeśli pies nie jest agresywny).

W większości miejsc musimy wnieść dodatkową opłatę za obecność psa na kempingu, a jeśli zwierzę dokona jakichkolwiek szkód, będziemy też zobowiązani do zapłacenia za naprawę czy wymianę sprzętu.
 
Pies powinien mieć zapewniony w przyczepie kempingowej dostęp do wszystkich gadżetów, z których korzysta w domu.Ważne jest, aby nie zapomnieć o:
  • legowisku,
  • miskach,
  • lekach i suplementach psiaka,
  • świeżej wodzie,
  • smyczy,
  • woreczkach na psie kupy.
 
Pamiętajmy również o zabraniu ulubionych zabawek pupila. To one pomogą oswoić się z nową, kempingową rzeczywistością. Dodatkowo jeśli bezpośrednio przy przyczepie kempingowej nie masz dostępu do cienia, zadbaj o to, by Twój pupil mógł komfortowo wypoczywać. Warto zaopatzryć się w markizę ścienną lub boczną - zapewni ona cień przed przyczepą kempingową lub kamperem.

Wakacje w przyczepie z psiakiem to świetna opcja. Nie musisz oddawać psa rodzinie czy pozostawiać go w specjalnym hoteliku. Odpowiednio zadbane zwierzę będzie z radością uczestniczyło w podróżach i cieszyło się z obecności bliskich.

Reklama

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.