Kamperem lub przyczepą kempingową na kemping za granicą - na co zwrócić uwagę?

Poradniki | | 07.04.2021
Kamperem lub przyczepą kempingową na kemping za granicą - na co zwrócić uwagę?

Reklama

Kamperem lub przyczepą kempingową na kemping za granicą - na co zwrócić uwagę?

Gdzie szukać kempingów? Czy warto rezerwować wcześniej? Na co zwrócić uwagę podczas rezerwacji?

Kempingi w ostatnich latach przeżywają prawdziwy boom - i wcale się temu nie dziwimy. Miejsca te przepełnione są atrakcjami - w zasadzie każdy znajdzie tu coś dla siebie - od basenów, przez udogodnienia sportowe, restauracje, sklepy, po wieczorne animacje i dyskoteki. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi! Jak zaplanować pobyt na kempingu? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Gdzie szukać kempingów?
Kempingi są bardzo popularne w krajach Europy Zachodniej - bardzo duży wybór znajdziecie m.in. w Chorwacji, we Włoszech, Francji czy Hiszpanii. Rezerwować można na kilka sposobów:
  • bezpośrednio przez strony kempingów (zaletą jest to, że dzięki bezpośredniemu kontaktowi jesteśmy w stanie wynegocjować położenie wynajętej parceli)
  • przez touroperatorów - w Polsce mamy kilka biur zajmujących się wynajmem parcel na kempingach (zaletą jest to, że mamy pomoc polskiego konsultanta na każdym etapie planowania i podczas pobytu na miejscu)
  • przez booking.com

Czy warto rezerwować wcześniej?
Kempingi cieszą się ogromną popularnością i na tych lepszych z pewnością warto zarezerwować pobyt wcześniej, szczególnie w sezonie. Poza sezonem przy przyjeździe bezpośrednio na kemping prawdopodobnie bez problemu znajdziemy miejsce, a do tego będziemy mieć wybór co do jego położenia.

Na co zwrócić uwagę podczas rezerwacji parceli?
Parcela (ang. pitch) - to wyznaczony kawałek ziemi z podłączeniem do prądu, często doprowadzeniem i odpływem wody (nie ściekami - do tego wyznaczone są specjalne punkty na kempingach) oraz wodą pitną. Ponadto dodatkowo można spotkać się z przyłączem RTV.
 
  • Zwróć uwagę na powierzchnię parceli, tak, by swobodnie zmieścił się na niej Twój kamper lub przyczepa kempingowa. Zazwyczaj kempingi oferują kilka rodzajów parcel o różniej powierzchni i z różnymi udogodnieniami.
  • Sprawdź cenę dla takiej ilości osób, jaka będzie rzeczywiście mieszkać w kamperze / przyczepie kempingowej. Cena parceli jest często uzależniona od ilości osób - w standardowej cenie wliczone są tylko 2 osoby dorosłe. Każda dodatkowa jest płatna - dla dzieci zazwyczaj obowiązują zniżki.
  • Uwaga - planujesz podróż z psem lub kotem? To również musisz zgłosić przy rezerwacji! Niektóre kempingi pobierają opłaty za zwierzę.

Dlaczego kemping?
Po pierwsze - to legalne i bezpieczne miejsce na przystanek podczas podróży. Każdy kemping jest chroniony 24 h na dobę.

Po drugie - jeśli wybierasz się na wakacje z dziećmi, nie ma bardziej idealnego miejsca na wypoczynek niż kemping. Twoje dzieci to pokochają - baseny ze zjeżdżalniami, place zabaw, boiska sportowe czy też animacje zapewnią im atrakcje od rana do wieczora. Tu nie ma miejsca na nudę!

Po trzecie - kempingi są doskonale przygotowane do obsługi kamperów czy też przyczep kempingowych. Oprócz tego, że parcele same w sobie mają przyłącza wodne i energetyczne, to na samym kempingu znajdziecie specjalne punkty na ścieki. Można też korzystać z dostępnych na kempingu sanitariatów, by wziąć prysznic czy skorzystać z toalety. Oprócz tego są wyznaczone miejsca na mycie naczyń oraz pralnie, co przy dłuższych podróżach okazuje się być zbawienne. Chcesz umyć kampera po długiej podróży? Nie ma problemu - niektóre kempingi oferują nawet własne myjnie!

Reklama

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.