Kamperem na kempingu

Poradniki | | 31.01.2021
Kamperem na kempingu

Reklama

Gdzie znajdują się miejsca kempingowe i jak ich szukać?

Szukając pola kempingowego możemy skorzystać z naszej intuicji. Wtedy kierujmy się w miejsca gdzie znajdują się większe lub mniejsze atrakcje turystyczne. Z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziemy tam miejsce kempingowe. Drugą metodą jest wykorzystanie jednej z wielu dostępnych na rynku aplikacji takich jak np. park4night czy chociażby naszej Camproadowej wyszukiwarki kempingów. Pola namiotowe różnią się od siebie standardem i co za tym idzie ceną. W europie znajdziemy miejsca o standardzie 5 gwiazdkowym, z infrastrukturą basenową, które potrafią kosztować nawet 200 Euro za 4 osobową rodzinę w kamperze dziennie, ale również kempingi kameralne nad brzegiem morza czy jeziora za znacznie mniejsze pieniądze. Oprócz kempingów w europie znajdziemy tzw. kamper place które na pierwszy rzut oka mogą się nie różnić od kempingów bo posiadają pełną infrastrukturę do obsługi klientów w kamperach czy przyczepach kempintowych, ale są znacznie tańsze. W takich miejscach zazwyczaj nie płacimy osobno za osobę, psa czy kampera, a cena jest wyrażona jako opłata parkingowa. Skąd taka praktyka ? jest to obejście przepisów podatkowych gdzie można nazwać kemping, parkingiem z korzyść jak się okazuje jest dla wszystkich jeżeli bierzemy pod uwagę cenę za nocleg.

Czy trzeba się martwić o miejsce na kempingu.

Wiele kempingów to ogromne molochy na kilka tysięcy kamperów. Wydawać by się mogło że nie zabraknie na nich miejsca dla przybyszów. Tym czasem w sezonie możemy się zaskoczyć ponieważ pola są czasami zapełnione w 100%. O ile zatrzymać się chcemy na jedną lub 2 noce to miejsce raczej się znajdzie prawie zawsze. Nie koniecznie przy brzegu morza czy w idealnej miejscówce - takie są rezerwowane z wyprzedzeniem. Kiedy jedziemy do naszego obranego kempingu warto wejść np. na naszą wyszukiwarkę kempingów i wykonać telefon z pytaniem o przenocowanie czy rezerwację na dłużej, aby się nie rozczarować.

Krótkie podsumowanie

Planowanie podróży nie kończy się na wynajęciu kampera, jest dużo rzeczy do wybrania, podliczenia i oszacowania. Warto wyznaczyć trasę wcześniej jeżeli zależy nam na konkretnych kempingach i sprawdzić czy uda nam się zarezerwować na nich nocleg w konkretnym terminie. Jeżeli stawiamy na spontaniczność, prawie zawsze możemy zatrzymać się gdzieś na dziko - w końcu jadąc kamperem wszystko mamy ze sobą i miejsce parkowania to drugorzędna kwestia.

Reklama

Kamper

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.