Kamperem w Dolomity friulijskie i wycieczka ścieżką rowerową Collio

Przewodniki | Włochy | 13.04.2021
Kamperem w Dolomity friulijskie i wycieczka ścieżką rowerową Collio

Reklama

Nienaruszona przyroda, dziewicze góry, autentyczne smaki, starożytne tradycje: Dolomity friulijskie zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa w 2009 roku, dzięki niesamowitym widokom i przyrodzie, która jest trudna do znalezienia w innych rejonach Alp. Prawdziwa, nietknięta natura, gościnność mieszkańców, niesamowite potrawy, charakterystyczna architektura kamiennych domów z drewnianymi balkonami i wszech otaczające góry.

 
Zamknij oczy i wyobraź sobie ścieżki rowerowe wzdłuż rzek, w otoczeniu pięknych gór. Trasy o różnym stopniu trudności i długości, odpowiednie zarówno dla wymagających miłośników MTB i tych turystów, którzy traktują rower jako odskocznię od rzeczywistości i relaks. Trasy rowerowe prowadzą od nierównych, płaskich krain Magredi, przez które przepływa Tagliamento i jego dopływy, po wysokogórskie polany zdominowane przez szczyty Dolomitów.

Poznajemy region Collio z perspektywy roweru.

Nazywany po friulii „Cuei”, Collio to pagórkowaty obszar geograficzny rozciągający się między rzeką Isonzo a jej prawym dopływem, rzeką Iudrio, graniczący od południa z równiną friulską przy granicy ze Słowenią. W Collio DOC „Collio Goriziano” produkowane są wina i zgodnie z tradycją, obszar ten charakteryzuje się produkcją wiśni . Tutaj znajduje się również Szlak Wina i Wiśni, który przecina San Floriano del Collio , dwujęzyczne miasto, krainę winnic i wiśni. Tocai, Sauvignon, Cabernet, Merlot, Picolit, Verduzzo są sprzedawane przy drodze w licznych prywatnych winnicach: Dolegna del Collio jest również interesująca ze względu na piękny zamek Trussio, zajmujący pozycję dominującą, wzmiankowany po raz pierwszy w 1257 roku.
 
Cały region odwiedzisz trasą rowerową Trieste-Savona o łącznej długości 164 km, o średnim stopniu trudności. Różnica przewyższeń to od 48 m n.p.m. w Gorycji do 380 m n.p.m. w Sedilis. Legendarna Trieste-Savona, która ciągnie się u podnóża Alp, jest częścią wielkiej sieci tras rowerowych.

Czy warto tutaj przyjechać kamperem ? Tak - jeżeli dodatkowo zabierzesz ze sobą rower to z pewnością wyjazd będize niezapomniany.

Gdzie zatrzymać się Kamperem ?
• Parking Montereale Valcellina , via dell'Omo - Montereale Valcellina tel. +39 0427 798782
• Parking Capriva del Friuli (GO) Via degli Alpini GPS 45.94698 N; 13,51112E GPS 45 ° 56'49 "N; 13 ° 30'39 "E
 

Reklama

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.