Podróż po szczepieniu: Gdzie mogę jechać teraz - również kamperem

Aktualności | | 07.04.2021
Podróż po szczepieniu: Gdzie mogę jechać teraz - również kamperem

Reklama

W miarę jak programy szczepień na całym świecie nabierają rozpędu, zaczynamy dostrzegać pierwsze przebłyski światła na końcu bardzo ciemnego tunelu, w którym żyjemy od ponad roku. Szczepienie wiąże się z ostrożnym optymizmem, że wkrótce i podróże powrócą do naszego życia.


Ten optymizm jest dodatkowo wzmocniony faktem, że coraz więcej miejsc otwiera się teraz dla osób, które zostały zaszczepione. Jeśli masz ochotę robić plany i zastanawiasz się, dokąd możesz podróżować po szczepieniu, oto niektóre z miejsc, które teraz otworzyły się dla zaszczepionych turystów.

To jest stan na 07.04.2021 - lista będzie aktualizowana w miarę otrzymywania aktualnych wiadomości

Kraje które możesz odwiedzić po szczepieniu.

Islandia
Począwszy od 18 marca, granice Islandii są otwarte dla wszystkich użytkowników, niezależnie od pochodzenia, którzy mogą wykazać, że są albo w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19, lub że są ozdrowieńcami. Obejmuje to turystów z krajów spoza Schengen, w tym Wielkiej Brytanii, USA, Kanady i Azji.

Estonia
Od 1 lutego Estonia ogłosiła, że likwiduje obowiązkową, 10-dniową kwarantannę dla osób, które albo zostały w pełni zaszczepione, lub mogą udowodnić że przebyły Covid-19 w ciągu sześciu miesięcy przed rozpoczęciem podróży. Kraj przyjmie szczepienia od dziewięciu światowych dostawców , a nie tylko trzech zatwierdzonych przez Unię Europejską. Tu ciekawostka, obywatele USA nie mogą obecnie wjeżdżać do Estonii

Gruzja

Zastanawiasz się, dokąd podróżować po szczepieniu? Nie zastanawiaj się długo bo czeka na ciebie bogatykulturowo i zróżnicowany geograficznie kraj. Gruzja od 1 lutego 2021 ogłosiła że „ obywatele wszystkich krajów, podróżujących drogą lotniczą z dowolnego kraju, mogą odwiedzić Gruzję, jeśli posiadają dokument potwierdzający pełne szczepienie ”.
Jeżeli bardzo pragniesz gdzieś polecieć, a masz szczepienie – wyrusz do Gruzji.

Słowenia

Jeśli tęskniłeś za alpejskimi pasmami górskimi i romantycznymi jeziorami Słowenii, masz szczęście. Osoby, które zostały zaszczepione, mogą teraz wjechać do kraju bez konieczności wykonywania obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny, chociaż istnieje kilka różnych zasad w zależności od otrzymanej szczepionki. Jeśli otrzymałeś szczepionkę Pfizer / BioNTech, musisz przyjąć drugą dawkę co najmniej 7 dni przed wizytą w Słowenii. Jeśli otrzymałeś szczepionkę Moderna, to 14 dni i 21 dni w przypadku AstraZeneca
 

Kraje, które wkrótce prawdopodobnie przyjmą zaszczepionych podróżnych

Grecja
Ponieważ turystyka stanowi około jednej piątej greckiej gospodarki i zatrudnia jednego na pięciu pracowników, nie jest zaskakujące, że ten rajski kraj chętnie wita gości ponownie. Według greckiego ministra turystyki Harry'ego Theocharisa „ Grecja jest gotowa z pełnym protokołem na lato 2021 r. Turyści będą mile widziani, jeśli przed podróżą zostaną zaszczepieni, mają przeciwciała lub wynik negatywny. Wszyscy turyści zostaną poddani wyrywkowym testom ”. Zasada ta dotyczy wszystkich turystów, przy czym oczekuje się, że kraj zostanie ponownie otwarty całkowicie do połowy maja.

Portugalia
Portugalia ogłosiła niedawno, że otworzy swoje granice od 17 maja. Rita Marques, sekretarz stanu ds. Turystyki, stwierdziła: „ Wierzę, że Portugalia wkrótce zezwoli na podróżowanie bez ograniczeń, nie tylko dla osób zaszczepionych, ale także dla tych, którzy mają przeciwciała lub z ujemny wynik na Covid-19. „

 
Tutaj nie dojedziesz kamperem ale TAJLANDIA
Choć szczegóły nie zostały jeszcze sfinalizowane, Tajlandia niedawno ogłosiła plany przywitania gości zaszczepionych w ramach kampanii #OpenThailandSafely rządu, który liczy na gości wracających do Tajlandii już od 1 lipca 2021.

Reklama

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.