Tatrzański Park Narodowy planuje stworzenie kamper parku

Aktualności | Polska | 10.03.2021
Tatrzański Park Narodowy planuje stworzenie kamper parku

Reklama

Sytuacja epidemiologiczna oraz wynikające z niej obostrzenia, przyczyniły się do rozwoju caravaningu w Polsce. Wzrost zainteresowania podróżami kamperem zauważył także Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zakaz wynajmu pokoi dla turystów spowodował olbrzymi ruch kamperów na terenie Podhala. Pomysł stworzenia kamper parku narodził się nie tylko z miłości do gór, ale również z miłości do caravaningu.

Ta wspaniała inicjatywa to pójście z duchem czasu Tatrzańskiego Parku Narodowego, którego przedstawiciele dostrzegli niesamowity wzrost zapotrzebowania na stworzenie miejsca postojowego dla kamperów. Budowa kamper parku planowana jest na jednej z działek umiejscowionych w Zakopanem lub w Kościelisku. Projekt przewiduje nie tylko powstanie utwardzonego parkingu, ale przede wszystkim niezbędnej infrastruktury, z której będą mogli korzystać osoby podróżujące kamperami. Nowopowstałe miejsce oferować ma nowoczesną usługę dla kamperów, obejmującą możliwość

  • podłączenia do energii elektrycznej,
  • dostęp do czystej wody,
  • czy też usługę opróżnienia przenośnych toalet znajdujących się w kamperach.
  • i oczywiście nocleg z przepięknym widokiem w cenie

Jesteśmy przekonani, że inicjatywa stworzenia nowego miejsca zatrzymania się podróżujących kamperami jest niezbędnym działaniem, wynikającym z rozkwitającego trendu podróżowania “hotelami na czterech kółkach”. Początkiem wiosny przewidujemy zwiększenie zainteresowania wynajmem kamperów i większe oblężenie miejsc kempingowych, ponieważ już teraz, zaprzyjaźnione pola kempingowe zgłaszają nam brak wolnych miejsc na sezon letni.

Reklama

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.