Wakacje w kamperze co musisz wiedzieć

Poradniki | | 31.01.2021
Wakacje w kamperze co musisz wiedzieć

Reklama

Planujesz wypoczynek na wakacje i nie wiesz jak go spędzisz? Zastanawiałeś się nad spędzeniem swojego urlopu podróżując kamperem, ale nie wiesz z czym to się je? Jeżeli tak, to ten artykuł jest dla ciebie! Znajdziesz w nim plusy i minusy tej formy odpoczynku oraz zapoznasz się z tematem!

Dlaczego taki sposób spędzenia wakacji to dobry pomysł?

W Europie taki sposób podróży i wypoczynku jest coraz popularniejszy. Wynika to z tego, że w prawie każdym miejscu, które jest rozsławione wśród turystów znajduje się pole kempingowe. Dodatkowo koszt nie jest wysoki w porównaniu do innych sposobów spędzania czasu, ale o tym później. Łatwość w przemieszczaniu; nie musisz wybierać jednego miejsca wypoczynku, dzięki kamperowi szybko zmienisz je na inne.

Lepiej kupić czy wynająć Kampera ?

Kupno kampera może nie być dobrym wyborem, jeśli na wakacje jeździsz raz, dwa razy do roku. Zakup to przeciętny wydatek na poziomie 250 tyś za nowy pojazd, gdzie górnej granicy nie ma. A wynajem? to w sezonie wysokim koszt ok. 500zł za dobę. Mimo wszystko nie jest to tani sposób wakacyjnej przygody, ale nic nie odda wrażeń w nim przeżytych. Czy zatem warto kupić kampera ? ten temat rozwiniemy w innym artykule na portalu…

Co warto zrobić przed wyjazdem kamperem?

Najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić w trakcie planowania wakacji kamperem, jest ustalenie trasy. Warto poszukać w internecie sprawdzonych i znanych atrakcji turystycznych w rejonie jaki nas interesuje. Drugą rzeczą, która jest niezbędna do dobrze odbytej podróży, to przemyślenie czego będziemy potrzebować w trakcie. Jak łatwo się domyślić w samochodzie miejsce jest ograniczone, co prawda firmy oferujące wynajem kampera mają w asortymencie większe pojazdy, lecz dalej do trasy zabieramy tylko niezbędne rzeczy. Ostatnią rzeczą, jaką warto nadmienić jest podliczenie kosztów oraz budżetu. To kwestia czystego racjonalizmu, nie warto porywać się na podróż, która przerośnie nasz limit do wydania, lepiej pojechać w dwie mniejsze, a równie fascynujące.

Jakie są wady kamperów?

Jak wszystko co istnieje, również opisywany tutaj sposób spędzenia czasu ma swoje minusy, o których warto nadmienić. Pierwszą kwestią jest dosyć wolna prędkość z jaką kamper się porusza, Nie ma co się oszukiwać, to prawie ciężarówka! Po załadowaniu swoich rzeczy, ekwipunku i samych ludzi będzie ważyć powyżej 3 ton. Dodatkowo nie należy do najbardziej aerodynamicznych. Ważnym, dla niektórych bardziej, a dla innych mniej jest spalanie. W zależności od wielkości pojazdu na 100km pozbędziemy się mniej więcej 10 litrów paliwa, za które oczywiście sami płacimy. Dla osoby, która nigdy wcześniej nie podróżowała w ten sposób ważna może być wygoda – kamper to nie jest hotel. I generalnie mowa tu tylko o przestrzeni w środku (około 8m2) ponieważ widok z okna, czy komfort snu może być nawet wyższy… Podsumowując! Podróżowanie kamperem na wakacjach jest przeżyciem nie do podrobienia przez cokolwiek innego. Ma wiele plusów, ale także kilka minusów. W planowaniu swojego urlopu nie można pominąć tej formy wypoczynku, naprawdę warto sprawdzić kilka ofert wynajmu kamperów! I pamiętajcie w obecnych czasach to właściwie jedyna pewna forma wakacji którą można planować.

Reklama

Kamper

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.