Wynajmij kampera i ruszaj do Grecji

Przewodniki | Grecja | 12.02.2021
Wynajmij kampera i ruszaj do Grecji
Autor

Reklama

Grecja jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków wakacyjnym kierunkiem. Ten słoneczny kraj kusi turystów wysokimi temperaturami, pięknymi plażami i przejrzystą wodą. Podczas greckich wojaży warto jednak odwiedzić także najsłynniejsze miejsca i zobaczyć zabytki. W dzisiejszym wpisie przybliżymy Wam najsłynniejsze z nich oraz podpowiemy, czy warto pojechać do Grecji kamperem.

Co warto zobaczyć w Grecji?

Ten piękny, śródziemnomorski kraj obfituje w niesamowite miejsca, które musisz zobaczyć, wybierając się do Grecji. Oprócz największej zalety, czyli piaszczystych plaż przy krystalicznej wodzie warto odwiedzić także:

 
  • Santorini, czyli wulkaniczną wyspę. Surowy krajobraz, błękitne niebo i biale wioski... Takiej scenerii nie można spotkać w żadnym innym miejscu;
  • Meteory - ogromne skały piaskowca, które kształtem przypominają maczugi czy szpikulce. To największy taki teren, wnoszący się na ponad 500 metrów nad poziomem morza. Na ich szczytach został zbudowany zespół kościołów, co gwarantuje niesamowite widoki;
  • Akropol w Antenach, czyli antyczne ruiny, które znajdują się na wzgórzu. Tej kolebki greckiej historii w żadnym wyrazie nie możesz pominąć podczas zwiedzania kraju. W Atenach warto także wybrać się na Agorę, Erechtejon, Propyleje i Teatr Dionizosa;
  • Rodos - wyspa Boga Heliosa. Gwarantuje piękne plaże i cudowną pogodę.
 
Rozważ także wyprawę na Zakynthos, Kretę, Delfy, Mykeny, Olimpię czy Saloniki. Te niesamowite miejsca po prostu trzeba zobaczyć.

Kamperem do Grecji - tak czy nie?

Do Grecji mamy dokładnie 2020 kilometrów. Jeśli wybierasz się tam sam na niedługi okres czasu, z powodzeniem możesz pojechać samochodem osobowym. Musisz jednak liczyć się z tym, że nie zabierzesz ze sobą wiele rzeczy a sama podróż będzie średnio komfortowa. Polecamy zastanowienie się nad wynajęciem kampera - przyczepy kempingowej, która nie tylko sprawi, że jazda będzie wygodniejsza, ale i umożliwi Ci zabranie o wiele większej liczby rzeczy.


Jeśli masz zamiar wybrać się w podróż z rodziną, wypożyczenie kampera to opcja, którą zdecydowanie możemy polecić. Masz do dyspozycji dużo miejsca, zwiększa się komfort i bezpieczeństwo jazdy a oprócz tego, dzięki wybraniu odpowiedniego modelu pojazdy, masz do dyspozycji sypialnię czy kuchnię i liczne schowki. Nie musisz się martwić o znalezienie hotelu na drodze do Grecji - odchodzą także koszty związane z wynajęciem pokoju na postój. Dzięki zabraniu prowiantu możesz także przygotować w nim proste posiłki.

Opłaca się wypożyczyć kamper także wówczas, jeżeli planujesz biwakowanie lub odpoczynek na łonie natury. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiednie pole namiotowe, na którym będziesz mógł pozostawić pojazd. Ognisko, piesze wycieczki czy przeżycie prawdziwej przygody, przy takiej formie transportu jest zdecydowanie osiągalne. Do wyboru są modele kamperów, które różnią się wyglądem, marką oraz ładownością - przy czym ta ostatnia powinna być najważniejszym kryterium wyboru.
 
 
Mamy nadzieję, że Twoja wielka grecka przygoda na długo zapadnie Ci w pamięć!

Reklama

Autor
Kamper

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.