Wynajmij kampera i ruszaj do Irlandii

Przewodniki | Irlandia | 12.02.2021
Wynajmij kampera i ruszaj do Irlandii
Autor

Reklama

Choć aby dostać się do Irlandii, trzeba przedostać się przez część Morza Bałtyckiego a później Atlantyku, zdecydowanie warto choć raz się do niej wybrać. Ten barwny i wesoły kraj posiada ogrom atrakcji i malowniczych miejsc, które zapadają w pamięć. Jadąc do Irlandii, musimy przejechać przez Niemcy, Belgię, Holandię i Wielką Brytanię - w związku z czym możemy rozplanować zwiedzanie kilku państw. Nie byłoby to jednak wygodne samochodem osobowym - w tym przypadku idealnie sprawdzi się podróż kamperem.

Dlaczego warto pojechać do Irlandii kamperem?

Jak wspomnieliśmy wyżej, udając się do Irlandii, przecinamy kilka państw, w których jest wiele miejsc wartych zobaczenia. Dzięki podróżowaniu kamperem, możesz zatrzymać się w dowolnym z nich i pozwiedzać czy chwilę odpocząć. Jeśli chcesz spędzić w każdym z mijanych krajów kilka dni, jest to tym bardziej wygodne. Możesz rozlokować się na polu kempingowym i wypocząć przed dalszą podróżą. Większość kamperów posiada także kuchnię, która umożliwia przygotowywanie posiłków. Nie mówiąc już o tym, że dzięki sporej ładowności będziesz mógł przewieźć o wiele więcej bagaży i przywieźć ze sobą pamiątki czy podarki z każdych krajów. Ponadto, irlandzkie tereny są idealne do wypoczynku na łonie natury - co dzięki kamperowi jest bardzo przyjemne.


Polskę i Irlandię dzieli aż 2225 kilometrów - to bardzo długa trasa jak na podróż samochodem osobowym. Aby się do niej dostać, będziesz musiał dwukrotnie odbyć podróż promem. Pierwszy odcinek - przez kanał La Manche - wymaga uiszczenia opłaty około 600 zł. Alternatywną opcją jest także przedostanie się Eurotunelem. Drugi odcinek, oddzielający wielką Brytanię od Irlanii, możesz przebyć jedynie na promie, którym podróż kosztuje około 800 zł w jedną stronę.

Co warto zobaczyć w Irlandii?

Klasyczne irlandzkie piwa i puby, dziewicze zielone tereny i parki narodowe czy zamki... Podpowiadamy, czego jeszcze nie można pominąć, będąc w Irlandii. Które miejsca odwiedzić w Irlandii?

 
  • Dublin. Stolica Irlandii jest bez dwóch zdań magicznie kolorowa - a przy tym zawsze tętni życiem, dzięki klasycznym irlandzkim barom. Zabytkowe kamienice, wielobarwne budynki czy spacer wzdłuż rzeki długiej Liffery to dodatkowe atrakcje.
  • Howth, czyli idealne miejsce na kemping. Zjawiskowe klify i ogromne pola - tego tam mnóstwo. W dodatku znajduje się on bardzo niedaleko stolicy. Możesz więc z powodzeniem wynająć miejsce na polu kempingowym, gdzie będziesz spędzać noce, zaś centrum wycieczki uczynić stolicę. Znajduje się tam także port rybacki.
  • Półwysep Kerry. Przepiękna trasa Wild Atantic Way liczy sobie ponad 2 i pół tysiąca kilometrów wzdłuż Oceanu Atlantyckiego! Nie zapomnij odwiedzić po drodze Pierścienia Kerry i podziwiać zjawiskowych nadatlantyckich widoków, uksztatowanych przez naturę.
  • Półwysep Dingle. Trasa Slea Head Drive zdecydowanie zasługuje na uwagę, ponieważ ciągnie się wzdłuż stromego klifu. Z jegnej strony możesz zobaczyć ścianę klifu - z drugiej otwarty ocen. Gwarantujemy niezapomniane widoki.
  • Klify Moheru - przepiękne pasmo klifów, ciągnące się aż 14 kilometrów wzdłuż Atlantyku.
  • Wyspy Aran - malownicze miejsce, gdzie (co ciekawe) oficjalnym językiem jest wciąż irlandzki!
  • Galway - miasteczko pełne tradycji. Jeśli lubisz celtycką kulturę, nie możesz go nie odwiedzić.
 
Polecamy także umieszczenie na trasie klimatycznego miasteczka Shannon i zjawiskowego zamku Limerick.
 
Życzymy udanej wyprawy.

Reklama

Autor
Kamper

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.