Wynajmij kampera i ruszaj do Monako

Przewodniki | | 16.02.2021
Wynajmij kampera i ruszaj do Monako
Autor

Reklama

Choć Monako ma bardzo niewielką powierzchnię, nie brakuje w nim atrakcji, które warto zobaczyć. Najczęściej turyści odwiedzają je podczas wycieczki do Włoch czy Francji, z racji jego położenia. Monako cechuje się dość gęstym zabudowaniem i niesamowitą czystością oraz wtsokim bezpieczeństwem. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Monako i czy udanie się tam kamperem to dobry pomysł.

Monako - co warto zobaczyć?

Monako jest położone kilkanaście kilometrów od Nicei. Już samo to jest kuszące i obiecuje krystalicznie czystą wodę i malownicze ukształtowanie terenu. Na tej niewielkiej powierzchni mieszka aż 38 tysięcy mieszkańców, w związku z czym budynki są rozmieszczone bardzo blisko siebie. Monako jest księstwem i nie należy do Unii Europejskiej - co jest bardzo ważną wskazówką, dla osób korzystających z Internetu w telefonie - przed wjazdem do niego najlepiej wyłączyć telefon, ponieważ opłaty za wykonywanie połączeń czy korzystanie z sieci są bardzo wysokie. Korzystanie z dróg jest natomiast bezpłatne. A co powinno się zobaczyć w Monako?

 
  • Kasyno w Monte Carlo. Bez wątpienia jedna z największych atrakcji w całym kraju. Ten malowniczy budynek oferuje mnóstwo gier i atrakcji - nie tylko dla miłośników hazardu.
  • Monte Carlo - najdroższy i najbardziej malowniczy obszar całego kraju z licznymi hotelami.
  • Ogród Japoński. To piękne miejsce na chwilę odpoczynku. W dodatku wstęp do niego jest w pełni darmowy.
  • Stare Miasto. Starówka znajduje się na skale. Warto zobaczyć katedrę a także zwiedzić ogrody św. Marcina.
  • Pałac Książęcy, czyli jeden z najbardziej okazałych budynków. Możesz przespacerować się po komnatach. Niestety wstęp jest odpłatny a robienie zdjęć zabronione
  • Oceanarium, w którym znajdują się liczne morskie stworzenia oraz muzeum z pamiątkami po podróżach księcia Aberta.
  • Ogród egzotyczny z jaskinią. Znajduje się dosyć wysoko, jednak można podjechać do niego... windą. Możesz tam zwiedzić jaskinię i muzeum ze szkieletem mamuta a przede wszystkim chwilę odpocząć.
  • Kolekcja samochodów księcia Monako w Fontvieille i tor F1 w Monako.
 
Polecamy również zobaczyć malowniczy port Herkulesa, dzielnicę na wodzie Fontvieille i małe zoo

Do Monako kamperem - tak czy nie?

Podróżując do Monako, będziesz przejeżdżać przez Niemcy i Włochy - a w zależności od wybranej trasy, możesz poruszać się także przez Francję. Biorąc pod uwagę długość podróży, warto zaplanować wycieczkę przez wszystkie mijane państwa, która uwzględni zobaczenie ich najważniejszych atrakcji. Tak daleka, prawie 2000km podróż, samochodem osobowym może być męcząca i niezbyt komfortowa. Mamy jednak na to remedium. Wynajmij kampera!


Wypożyczenie kampera nie tylko w znacznym stopniu zwiększy wygodę i bezpieczeństwo jazdy, ale i pozwoli Ci na zabranie dużej ilości bagażu. Oczywiście - podczas wyboru modelu dla siebie, zwróć uwagę na jego ładowność. To od niej zależy, jak wiele rzeczy będziesz mógł zabrać w podróż i przywieźć z powrotem. Istotna będzie także odpowiednia ilość miejsc, która jest zależna od liczby współtowarzyszy Twojej wycieczki.Wreszcie, w taką podróż przyda się także odpowiednie wyposażenie pojazdu. Toaleta, kuchnia czy wygodne miejsca do spania sprawią, że podróż będzie przyjemna a przy tym pozwolą Ci zaoszczędzić - noclegi w Monako zdecydowanie nie należą do tanich.
 

Życzymy udanej wyprawy.

Reklama

Autor
Kamper

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.