Wynajmij kampera i ruszaj do Portugalii

Przewodniki | Portugalia | 15.02.2021
Wynajmij kampera i ruszaj do Portugalii
Autor

Reklama

Podróż z Polski do Portugalii to prawie trzy tysiące kilometrów. Na tej trasie znajdują się Niemcy i Francja, w związku z czym, udając się do Portugalii, możesz zaplanować dłuższą wycieczkę i zwiedzić najważniejsze miejsca w każdym z tych państw. Tak daleka podróż samochodem osobowym mogłaby być męcząca a szukanie hotelu na trasie bywa problematyczne. Podpowiadamy ciekawe rozwiązanie - wynajem kampera. Oprócz tego wskazujemy, co warto odwiedzić, będąc w Portugalii.

Co warto zobaczyć w Portugalii?

Portugalia jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków podróży. Nic zresztą dziwnego, ten ciepły i malowniczy zakątek Europy zdecydowanie warto odwiedzić. Jest tam mnóstwo romantycznych miast, malowniczych wiosek i piaszczystych plaż, na których urlop to czysta przyjemność. Podpowiadamy, jakie atrakcje szczególnie warto wziąć pod uwagę podczas planowania wycieczki.

 
  • Lizbona. Niewielkie domki, wzniesienia, wąskie uliczki i... pranie wiszące pomiędzy budynkami. Stolica Portugalii zdecydowanie nie ma charakteru wielkiego miasta i właśnie z tego powodu jest tak bardzo urocza. Pomiędzy różnymi poziomami miasta kursują windy! Zamki, katedry, muzea i romantyczne ścieżki... Lizbona ma swój nieodparty urok.
  • Sintra, czyli królewska rezydencja, położona niedaleko Lizbony. Znajduje się w nim niezwykły Pałac Pena i zamek Maurów.
  • Algarve. Zdecydowany raj dla wszystkich miłośników spędzania urlopu na plażach. Nadbrzeżne miasteczka, krystalicznie błękitna woda, piękna starówka i rozległe plaże a oprócz tego kurorty i ciekawe formacje skalne.
  • Porto - coś dla miłośników wina. W tym mieście jest mnóstwo uliczek, na których stoją... beczki porto. Oprócz tego, znajduje się tam również przepiękna gotycka katedra i wieża Torre dos Clerigos.
  • Coimbra, będąca miastem studentów. Najstarszy portugalski uniwersysytet, urokliwe wąskie uliczki i kwatery studenckie, które zachowały się aż od czasów średniowiecza.
  • Aveiro, która przypomina Wenecję, czyli miasteczko nad kanałami, po których można się przepłynąć wielobarwnymi romantycznymi łodziami.
  • Fatima - której nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. To jedno z najczęściej wybieranych na pielgrzymkę miejsc w całej Europie.
 
Oprócz tego, polecamy również rozważenie odwiedzenia dawnej osady rzymskiej Evory, rajskiej wyspy Madera czy ezgotycznego archipelagu Azory.

Czy warto pojechać do Portugalii kamperem?

Jeżeli zdecydujesz się wyruszyć w portugalską podróż kamperem, Twoja podróż będzie przbiegać zdecydowanie wygodniej. Do Portugalii z Polski są aż 3 tysiące kilometrów, co wiąże się z przynajmniej 30 godzinami nieprzerwanej jazdy. Dzięki samochodowi z sypialnią, czyli tak zwanemu domkowi na kółkach, będziesz mógł w dowolnej chwili odpocząć od jazdy czy przygotować w kabinie posiłek lub skorzystać z toalety. Odpowiednio dobrana ładowność kampera wiąże się także z tym, że nie musisz martwić się o to, że Twoje bagaże nie zmieszczą się do bagażnika.


Portugalia nie wymaga zakupu winiet - natomiast poruszanie się po autostradach, które są w tym państwie bardzo rozwinięte, jest płatne. Opłaty można w wygodny sposób uiścić w bramkach - zupełnie jak u nas. Warto pamiętać również o zakupie ubezpieczenia turystycznego.
 
Życzymy udanych wojaży.

Reklama

Autor
Kamper

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.