Wynajmij kampera i ruszaj na Laurowe Wybrzeże we Francji

Przewodniki | Francja | 12.02.2021
Wynajmij kampera i ruszaj na Laurowe Wybrzeże we Francji
Autor

Reklama

Lazurowe Wybrzeże położone jest na południu Francji i zgodnie uznawane za jedno z najpiękniejszych miejsc znajdujących się nad brzegami morza śródziemnego. Niepowtarzalny widok wspaniałych plaż rozciągających się wzdłuż chabrowej, morskiej tafli, urokliwe zabudowania nadmorskich miasteczek, niepowtarzalne ośrodki wczasowe, pełne wyszukanych jachtów i motorówek – wszystko to przyciąga tłumy spragnionych wrażeń turystów. W dzisiejszym wpisie doradzamy, co warto zobaczyć na Lazurowym Wybrzeżu i dlaczego opłaca się tam pojechać wynajętym kamperem.

Co warto zobaczyć na Lazurowym Wybrzeżu?

Na Laurowym Wybrzeżu znaleźć można bez liku atrakcji, które zaspokoją nawet najbardziej wyszukane turystyczne gusta. Warto jednak zacząć od odwiedzenia miejsc, które są dla niego najbardziej charakterystyczne.
Należą do nich :

 
  • Promenada w Nicei – znajduje się w mieście stanowiącym stolicę całego regionu. Zbudowana w XIX wieku, rozciąga się na długości ponad siedmiu kilometrów. Ciągnie się wzdłuż morza śródziemnego, rozlokowane są przy niej najbardziej ekskluzywne hotele i restauracje,
  • Cannes – miejsce słynnego festiwalu filmowego, w którym przyznawane są Złote palmy za najwybitniejsze dzieła sztuki kinematograficznej. Najbardziej rozpoznawalne są przykryte czerwonym dywanem schody wiodące do Pałacu Festiwalowego, po których corocznie paradują największe gwiazdy światowego kina,
  • Kanion Verdon – znany jako europejskie Kolorado, oddalony od Cannes o niecałe 80 kilometrów. Jest długi na ponad 21 kilometrów, zaś jego maksymalna głębokość to aż 700 metrów,
  • Plaża Pampellone – znajduje się w pobliżu słynnego Saint-Tropez. Jest to piaszczysta plaża o długości ponad 5 kilometrów, ciesząca się niesłabnącą popularnością. To na niej zaczęła się, za sprawą Brigitte Bardot, kariera stroju bikini.
Lazurowe Wybrzeże to oczywiście znacznie więcej atrakcji turystycznych oraz magicznych miejsc wartych obejrzenia. Najważniejsze z nich to średniowiecznie miasteczka Cagnes-sur-Mer, Saint-Paul de Vence oraz Vence, drugie co do wielkości miasto Francji – Marsylia, ogromny park wodny i oceanarium Marineland obok Antibes, fabryka perfum w światowej stolicy zapachów – Grasse i wiele, wiele innych.

Wynajem kampera na Lazurowe Wybrzeże

Polskę od Lazurowego Wybrzeża dzieli aż ponad 1800 kilometrów. Taka odległość zdecydowanie nie sprzyja podróży samochodem osobowym – zdecydowanie lepiej wybrać się tam kamperem. Jego wynajęcie zapewni o wiele większą wygodę w czasie pokonywania tak długiej trasy, umożliwi także komfortowe spędzenie czasu, gdy znajdziemy się już na miejscu. Kamper okaże się szczególnie przydatny, gdy udajemy się w podróż z większą ilością osób. Konieczność zapewnienia kilkunastu noclegów paru osobom, powoduje, że wynajęcie kampera dysponującego odpowiednią liczbą wygodnych miejsc do spania, okaże się zdecydowanie tańszą opcją niż opłacenie pobytu w drogich przecież hotelach czy pensjonatach.

Pamiętać trzeba, iż pojazd tego rodzaju, wyposażony w odpowiedni sprzęt, zapewni również możliwość sporządzania smacznych posiłków ściśle odpowiadających kulinarnym preferencjom podróżnych. Lazurowe Wybrzeże dysponuje bardzo bogatą ofertą miejsc, w których możliwe jest zaparkowanie kampera na dowolną ilość czasu w bardzo umiarkowanej cenie. Z łatwością można znaleźć takie miejsca w koszcie ok. 60 – 80 zł za dobę.


Do kosztów podróży kamperem wliczyć należy ceny opłat drogowych. We Francji autostrady są zarządzane przez 22 podmioty, z których każdy posiada swój cennik. Poza tym wysokość opłat zależy też od klasy drogi, a także kategorii pojazdu. Średnio trzeba zapłacić ok. 24 Euro za 200 km.
 

Życzymy niezapomnianych wrażeń.

Reklama

Autor
Kamper

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.