Zobacz, czym jeżdżą gwiazdy! Zdziwisz się

Ciekawostki | | 22.03.2021
Zobacz, czym jeżdżą gwiazdy! Zdziwisz się

Reklama

Will Smith, Madonna, Kanye West, George Clooney, Arnold Schwarzenegger, Tina Turner, Justin Timberlake, Leonardo DiCaprio, Justin Biber, Maryah Carey, czy nawet Królowa Anglii Elżbieta II… Zastanawiasz się, co łączy wszystkie te osoby, poza tym, że są znane? Ich wspólnym mianownikiem jest miłość do karawaningu i pojazdy, którymi się poruszają.
 

Największe światowe gwiazdy za kierownicą kamperów?

Początkowo kampery służyły najsłynniejszym przede wszystkim jako tak zwane garderoby na kółkach. Na każdym planie filmowym, można było zobaczyć przynajmniej kilka mobilnych przyczep, które były zajmowane przez największe gwiazdy danej produkcji. Ich luksusowe wyposażenie zapewne niejedną osobę mogłoby wprawić w osłupienie! Także i podczas nagrywania polskich produkcji, niejednokrotnie można zobaczyć kampery z odtwórcami głównych ról – najczęściej podczas nagrywania scen plenerowych.

Dzisiaj jednak przyczepy na kółkach nie służą już gwiazdom jedynie jako garderoba. Wiele z nich zdecydowało się na zakup luksusowych kamperów lub nadanie odpowiednio prestiżowego wyglądu ich wnętrzom i… podróżowanie właśnie takim środkiem lokomocji. Najbardziej znanym polskim przypadkiem jest para Jakub Tolak i Zofia Semsel TUTAJ, którzy nie tylko podróżują kamperem. Całkiem niedawno zdecydowali się nawet w nim zamieszkać. On znany jest przede wszystkim z produkcji serialowych, ona zaś do tej pory sprzedawała kosztowne nieruchomości. Jazda kamperem na tyle ich wciągnęła, że dzisiaj właśnie tym pojazdem przemierzają cały świat.

Jak wyglądają kampery gwiazd?

Zagraniczne gwiazdy pokroju Madonny, Rihanny czy rapera Kanye’go Westa postawiły na domki na kółkach o nieco większych gabarytach. Dzisiaj na koncerty jeżdżą luksusowymi… ciężarówkami, które zostały przerobione na spersonalizowane kampery. Wchodząc do środka, bylibyście pewni, że właśnie otworzyliście drzwi do bogato wyposażonego hotelowego apartamentu.

Aktor Will Smith, znany z wielu hitowych produkcji, w swojej przyczepie na kółkach posiada ekran, który liczy sobie… 100 cali! Oprócz tego, znajduje się w nim przestronna garderoba z drzewa wiśniowego. Powierzchnia przyczepy to aż 360m2 – tak wiem mój dom jest 3 razy mninejszy. Ta przyczepa stoi na 22 kołach, wyposażona jest w 14 ekranów telewizyjnych, jest pokryta skórą o wartości 30 000 USD i technologią wartą 100 000–125 000 USD. Sama jest wyceniana na około 2,5 mln $
Ale uwaga można tego kampera wynająć za jedyne 9 000 dolarów tygodniowo. Dużo ? za tą kwotę możesz poczuć się jak Will Smith a więc ?

Mobilny dom Justina Bibera

Kamper Leonardo DiCaprio

Luksusowa przyczepa Mariah Carey

Choć kampery kojarzone są przede wszystkim z podróżami na łono natury i osobami, które cenią sobie aktywne formy wypoczynku, okazuje się, że te pojazdy mogą pełnić wiele funkcji. Ich coraz bardziej wymyślne wyposażenie pozwala na całkowite spersonalizowanie przyczepy na kółkach i przekształcenie ich w małe domki, które pokochały nawet największe gwiazdy.
W roku 2012 nawet Królowa Elżbieta II zdecydowała się na przejażdżkę jednym z ciekawszych modeli kamperów – Approachem SE 760.

Podróżowanie takim środkiem lokomocji jest bowiem nie tylko wygodne. Zdecydowanie pozwala ono gwiazdom zwrócić na siebie jeszcze więcej uwagi mediów oraz zainteresowania ze strony fanów. Nic więc dziwnego w tym, że dziś zamiast limuzyny, celebryci stawiają na luksusowe kampery.

Reklama

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.